Universitas Alapítvány
free templates joomla

UNIVERSITAS Sportösztöndíj

 Veszprémi Universitas Alapítvány és a Pannon Egyetem Testnevelési és Sport Intézete ösztöndíjjal támogatja évek óta az Egyetem azon nappali tagozatos hallgatóit, akik kiemelkedő sportteljesítményt értek el tanulmányaik folytatása mellett.

A Veszprémi Universitas Alapítvány és a Pannon Egyetem Testnevelési és Sport Intézete ösztöndíjjal támogatja évek óta az Egyetem azon nappali tagozatos hallgatóit, akik kiemelkedő sportteljesítményt értek el tanulmányaik folytatása mellett. (A hallgatók egy tanéven, azaz 10 hónapon keresztül részesülnek átlagosan havi 10.000 Ft ösztöndíjban). A díjazásban részesülő hallgatók mind a sporteredmények, mind pedig a tanulmányaik terén kimagasló teljesítményt nyújtottak. A kettős életpálya sikeres megvalósítása motiváció lehet minden jelen és leendő hallgató számára.

Ahhoz, hogy a jövőben is tudjuk támogatni a kiváló sporteredményeket elérő hallgatóinkat, szükségünk van külső támogatásra is!

Bízunk benne, hogy adó 1% és egyéb felajánlásoknak köszönhetően a Sportösztöndíjat továbbra is működtetni tudjuk.

 

 

 

 Sportösztöndíjasok 2015/2016. tanévben - "Tanulás és Sport"

 

NÉV

SZAK

SPORTÁG

1. Fekete Borbála

GK Környezetgazdálkodási agrármérnök

evezés

2. Szindekovics Ágnes

GK Agrármérnök

evezés

3. Kéri Bianka

MFTK Nemzetközi Tanulmányok

atlétika

4. Doszpot Balázs

GK Gazdasági és Vidékfejlesztési Agrármérnök

evezés

5. Győrfi-Bátori András

MIK Mérnökinformatikus

torna

 6. Klis Krisztián

GTK Nemzetközi gazdálkodás

öttusa

7. Szmola Dániel

GK Növényorvos

kézilabda

8. Gulás Máté

MFTK Anglisztika

kézilabda

  

 

 

Sportösztöndíjasok 2013/2014. tanévben

 

1. Kovács Anna (atlétika) - Magyar szak

Előző tanévben elért eredményei: Magyar Bajnokság 100 m futás I. helyezés, Magyar Bajnokság 200 m futás I. helyezés, Magyar Bajnokság 400 m futás II. helyezés, Magyar Bajnokság távolugrás III. hely,  Magyar Bajnokság 100 m futás I. helyezés, Magyar Bajnokság 200 m futás I. helyezés, Magyar Bajnokság távolugrás I. hely, Magyar Bajnokság 100 m futás II. hely, Magyar Bajnokság 200 m futás II. helyezés, Magyar Bajnokság távolugrás III. hely

 

2. Szollár András (sportlövészet) - Vezetés-szervezés szak

Előző tanévben elért eredményei: Universiade olimpiai trap X. helyezés, Universiade olimpiai dupla trap XII. hely, Egyetemi Világbajnokság olimpiai trap XI. helyezés, Világkupa olimpiai trap XXXVIII. helyezés, Európai Bajnokság olimpiai trap XLII. hely, Magyar Bajnokság vadász trap III. helyezés, Magyar Bajnokság olimpiai trap V. helyezés, Magyar Bajnokság o.trap csapat I. helyezés, Magyar Bjanokság o.dupla trap I. helyezés

 

3. Demeter Klaudia (fitnesz) - Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök szak

Előző tanévben elért eredményei: Fitness VB sport modell kategória I. hely, Fitness VB bikini modell kategória II. hely, Fitness EB sport modell kategória I. hely, Fitness EB bikini díva kategória II. hely, Válogatott kerettag

 

4. Molnár Bettina (röplabda) - Villamosmérnök

Előző tanévben elért eredményei: Magyar Bajnokság XII. hely, MEFOB résztvevő

 

5. Földi Gyöngyvér (kosárlabda) - Vegyészmérnök

Előző tanévben elért eredményei: Magyar Bajnokság kosárlabda amatőr NBI XII. helyezés

 

 

 

Sportösztöndíjasok 2012/2013. tanévben

 

 1. Szollár András (sportlövészet) - Vezetés-szervezés szak

Előző tanévben elért eredményei: Világbajnokság VIII. helyezés, Vadász Trap O.B. II. helyezés, UNIVERSIADE kerettag

 

2. Farsang Evelin (atlétika) - Környezetmérnök szak

Előző tanévben elért eredményei: Magyar bajnok 4*400m váltó I helyezés. Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokság 400m gát III. helyezés, Szarvasűzők Országúti váltó III. helyezés

 

3. Kelemen Péter (evezés) - Vegyészmérnök szak

Előző tanévben elért eredményei: Fix Tízevezős O.B. csapat II. helyezés, Magyar Egyetemi-Főiskolai O.B. kerékpár II. helyezés. Kiemelkedő egyesületi tevékenység keretében Mikulás Kupa ergométeres verseny II. helyezés, Balaton Regatta evezés II. helyezés, Balaton Átevező verseny I. helyezés

 

4. Molnár Bettina (röpladba)  - Villamosmérnök szak

Előző tanévben elért eredményei: Magyar Bajnokság X. helyezés, Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokság V-X. helyezés, valamint kiemelkedő egyesületi tevékenység és szervezés a VESC keretében.

 

5. Varga Zsófia (kosárlabda) - Turizmus-vendéglátás szak

Előző tanévben elért eredményei: Magyar Bajnokság IV. helyezés, válogatottság

 

Sportösztöndíjasok 2011/2012. tanévben

 

1. Szollár András (sportlövészet) - Gazdálkodás és menedzsment szak

A Magyar Sportlövő Szövetség olimpiai felkészülési „B” keretének tagja; 2003 óta a Magyar Válogatott tagja; 27-szeres Magyar Bajnoki cím tulajdonosa egyéni kategóriában; Olimpiai Trap országos csúcstartó, Európa Bajnokság II. (2007) és III. helyezettje 2004).

 

2. Farsang Evelin (atlétika) - Környezetmérnök szak

Háromszoros magyar bajnok 400 méteres gátfutásban. Tagja a felnőtt magyar válogatott keretnek. 

 

3. Kontó Ivett (atlétika) - Turizmus-vendéglátás szak

 Magyar Bajnokságon arany és ezüst érmet szerzett 400 méteres síkfutásban. A Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokság 3. helyezettje.

 

4. Demeter Ádám (atlétika) - Gazdaság és vidékfejlesztési agrármérnök szak

Magyar hármas ugró atlétikai csapatbajnokság első helyezettje (2010).

 

5. Kiskós Dávid (kosárlabda) - Turizmus-vendéglátás szak

2010/2011. évi NB I./B kosárlabda bajnokság 3. helyezettje